En

Strona Główna > Drogi i ścieżki > Współpraca

Współpraca

ABig ANormal ASmall

dodano: 03.11.2009


Wspolpraca

Tutaj znajdziecie linki do stron, które mają jeden wspólny mianownik: mówią o szeroko pojętej współpracy człowiek-koń. Udanej podróży drogami inspiracji!TJN, czyli Towarzystwo Jeździectwa Naturalnego - organizator ciekawych kursów, a i artykuły na stronie można poczytać.

Strona Silversand Horsemanship - w wersji źródłowej, czyli australijskiej, i w tłumaczeniu na polski

oraz Silversand Horsemanship w dwóch odsłonach po polsku, czyli strony jedynych instruktorek SH w Polsce:
strona Moniki Damec
oraz strona Justyny Mitki

Pata Parellego chyba nie trzeba przedstawiać. Tutaj w wersji oryginalnej...

...a tu Pat Parelli i jego sympatycy po polsku.

Klaus Ferdinand Hempfling i jego taneczna filozofia relacji koń-człowiek. Trochę szamańsko, trochę iberyjsko, drogo, ale niezwykle pięknie. Po angielsku.

A tu jest australijska strona K. F. Hempflinga, na której można obejrzeć dużo więcej filmików.

Klub Jeździectwa i Ujeżdżenia Klasycznego Sylvii Loch. Jak osiągnąć harmonię i współpracę na wysokim poziomie. Po angielsku.

Strona Theresy Sandin - chyba najbardziej wyczerpujące w internecie źródło uporządkowanej wiedzy o zebraniu i rollkurze, oraz ciekawy materiał o sposobach działania różnych pomocy jeździeckich. LEKTURA OBOWIĄZKOWA dla każdego, kto siada w siodło! Po angielsku.

Hippika - chyba najstarsza polska strona o różnych szkołach i metodach pracy z końmi. Dużo do czytania i po polsku!

Skąd się wzięło, jak działa i po co nam wędzidło? Strona wielojęzyczna, w tym po polsku.

Trochę zadumy, dobre na przerwę w codziennej gonitwie i rutynie. Po angielsku.

Biomechanika według dr Nicholson. Prawdziwa kopalnia wzajemnie polinkowanych informacji, wciąga na dłuuugo :) Po angielsku.

Czy da się połączyć elementy wyższej szkoły z zabawą z koniem na wolności? Autorzy tej strony twierdzą, że tak. Po angielsku. 

Chyba nikt nie budzi tylu kontrowersji co Alexander Nevzorov... Po angielsku i rosyjsku.

A cheval pieds nus, czyli koń na bosaka po francusku :) W dziale 'Liens/bilbliographie' sporo linków do stron anglojęzycznych.

Dr Robert Miller kojarzy się przede wszystkim z imprintingiem. Na jego stronie można przeczytać czym jeszcze się zajmuje. Po angielsku.Lista komentarzy
Nick: bargielowski
Data: 14.03.2012
W dniach 22 07 2012 - 31 07 2012 , odbędzie się III edycja warsztatów dla studentów weterynarii i zootechniki w ośrodku jeździeckim-Uniwersytet Nowych Możliwości Bukwałd 49 woj. warmińsko-mazurskie. Przedmiotem warsztatów,hasłem wywolawczym jest " behawior i nie tylko ". Pracować będziemy nad komunikacją z koniem której celem będzie nauka bez siłowej wszechstronnej obsługi konia w tym wykonywania czynności medycznych bez przysłowiowej dutki i farmakologii.Omawiane będą nowe pojęcia w zakresie dobrostanu koni jak i przepisy BHP.W trakcie postaramy się omówić i wykonać inne zadania proponowane przez uczestników.Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału, więcej na naszej stronie www.unm-szkolenia.eu
Nick: waterek
Data: 09.12.2011
Polecam strone Jima Mastersona- jednego z najlepszych masazystow na swiecie: www.mastersonmethod.com
Nick: natural
Data: 22.12.2009
a ja jeszcze polece technike MONTY ROBERTSA I JEGO STRONE http://www.montyroberts.com/
Nick: Katarzyna Kuczyńska
Data: 19.11.2009
To ja polecę jeszcze dwie strony o jeździectwie naturalnym spod znaku Pata Parellego: po polsku www.spnh.pl oraz po angielsku http://www.parellinaturalhorsetraining.com/.