Strona Główna > Hippika > Rollkur

Petycja przeciw rollkurowi

ABig ANormal ASmall

dodano: 02.02.2010


500-bb3c2ae825f28b95e4876fbb26a2f710-ROLLKUR-stop

Sygnatariusze niniejszej petycji zwracają się do FEI z prośbą o jednoznaczne opowiedzenie się przeciwko rollkurowi/ hiperfleksji. Odpowiednio do tego należy zmodyfikować aktualne przepisy FEI, tak by w przyszłości stosowanie rollkuru/ hiperfleksji stanowiło ich złamanie.Poniżej zamieszczamy treść petycji przeciwko rollkurowi i zachęcamy do składania podpisów na stronie http://no-rollkur.com. Wystarczy wpisać swoje imię i nazwisko w polu pierwszym, a w drugim adres e-mail – to są pola obowiązkowe. Adres e-mail nie będzie wyświetlany na liście nazwisk, nie będzie też przekazany dalej. Opcjonalnie można też podać swój kraj w polu trzecim.

Mamy świadomość, że to kolejna petycja przeciw rollkurowi, i pewnie większość z Czytelników podpisała już pozostałe dwie. Jednak namawiamy do podpisania również i tej, choćby dlatego, że stworzyła ją autorka niezwykle skutecznej petycji przeciwko liście progresywnej. Warto zaznaczyć, że w ciągu dwóch dni pod jej petycją antyrollkurową pojawiło się ponad 6000 podpisów!

Petycja ma zostać przedstawiona podczas obrad FEI 9 lutego 2010. Zostało więc mało czasu, a od ilości podpisów może zależeć bardzo wiele. Prosimy - nie pozostawajcie obojętni. Podpiszcie petycję, powiadomcie o niej przyjaciół. Wspólnie mamy szansę coś zmienić.

Oto tłumaczenie treści petycji:
Sygnatariusze niniejszej petycji zwracają się do FEI z prośbą o jednoznaczne opowiedzenie się przeciwko rollkurowi/hiperfleksji. Odpowiednio do tego należy zmodyfikować aktualne przepisy FEI, tak by w przyszłości stosowanie rollkuru/hiperfleksji stanowiło ich złamanie.

9 lutego w Szwajcarii w siedzibie FEI odbędzie się spotkanie, podczas którego 20 ekspertów ponownie będzie obradować nad zasadnością stosowania rollkuru/hiperfleksji jako metody treningowej. By wesprzeć przeciwników tej metody (takich jak dr Gerd Heuschmann, który również będzie obecny podczas spotkania), stworzyliśmy niniejszą petycję. 9 lutego poinformujemy FEI, ile osób wypowiedziało się w tym miejscu przeciwko rollkurowi/hiperfleksji. Adresy e-mailowe sygnatariuszy nie zostaną ujawnione!

A więc – klik i do dzieła!

Więcej informacji na temat rollkuru znajduje sie tutaj.
 

Aktualizacja 11.02.2010 r:

Kochani,

dzięki zaangażowaniu koniarzy z całego świata, a przede wszystkim z Europy, pod petycją, o której napisaliśmy wyżej, w ciągu kilku dni podpisało się aż 23000 osób! Dzięki temu, w połączeniu z pozostałymi petycjami, dr Heuschmann przedstawił przewodniczącej FEI aż 41000 (tak, czterdzieści jeden tysięcy!) podpisów osób przeciwnych rollkurowi. Trzymajmy kciuki, aby ta inicjatywa przyniosła dalsze pozytywne i pożądane skutki. Oficjalne stanowisko FEI po spotkaniu 9 lutego można przeczytać w wielu miejscach w internecie, a jego tłumaczenie między innymi w antyrolkurowym wątku na naszym forum.