Strona Główna > Kalendarium

SILVERSAND HORSEMANSHIP z Moniką Damec

ABig ANormal ASmall


Data wydarzenia: 15-17.10.2010
Miejsce wydarzenia: Stajnia Sarnówek k. Kwidzynia


500-e084bd7ff5cb72efafcf6b9b0cae6860-szkolenie-konia

KURS SILVERSAND HORSEMANSHIP na Poziomie Podstawowym I w Stajni Sarnówek. Prowadząca: Monika DamecNAZWA OŚRODKA: Stajnia Sarnówek

ADRES OŚRODKA: Rozajny Małe k. Kwidzynia woj. pomorskie, powiat kwidzyński
STRONA WWW: www.nad-jeziorem-rozane.com

Możliwość noclegu, wyżywienia i wypożyczenia konia na miejscu oraz przyjazdu z koniem własnym.

W kursie można będzie uczestniczyć jako osoba pracująca z koniem lub jako obserwator.

Przyjmujemy maksymalnie 6 osób z końmi.

Zajęcia składają się z części teoretycznej i praktycznej.

W trakcie części teoretycznej oglądamy filmy szkoleniowe, omawiamy nasze cele, problemy i metody, jakimi będziemy pracować.

Praktyczna praca z końmi dzieli się na dwie części: pracę z ziemi i jazdę. Na pewno na naszym kursie nacisk będzie kładziony na pracę z ziemi, ale jeśli się nam uda, w drugiej części kursu postaram się pokazać pierwsze najważniejsze ćwiczenia w pracy pod siodłem.

Zapraszam do uczestnictwa, jeśli:
-chcielibyście polepszyć komunikację z Waszym koniem podczas codziennej obsługi lub podczas jazdy
- czujecie, że macie problemy z Waszym koniem i chcielibyście coś zmienić w relacjach między Wami
-chcielibyście się nauczyć czegoś nowego, urozmaicić Wasza codzienną pracę z koniem
-chcecie się dowiedzieć, jak wygląda praca z młodymi końmi – w trakcie kursu będziemy codziennie przeprowadzać sesje szkoleniowe z młodym ogierem.

Program kursu obejmuje zajęcia o naturalnych instynktach koni i ich sposobie myślenia. Praca ma na celu zdobycie większego zaufania i polepszenie relacji z koniem. Dowiecie się m.in., jak sprawić, by koń był spokojny przy obsłudze, by nie bał się różnych przedmiotów i swojego otoczenia, by pozwalał się wszędzie dotknąć i by szanował Waszą przestrzeń. Nauczycie się lepiej obserwować konia, dostrzegać, co się z nim dzieje i reagować w różnych sytuacjach. Dowiecie się, „jak uczyć” konia, jak i kiedy nagradzać, by w efekcie koń chętniej reagował na Wasze sygnały zarówno z ziemi jak i pod siodłem. Będziemy pracować nad wyczuciem jeździeckim, na tym, jak pomóc koniowi nie wpadać w panikę w nagłych, zaskakujących sytuacjach oraz jak go w tych trudnych sytuacjach kontrolować.

Przed kursem nie trzeba wyposażać się w żaden specjalistyczny sprzęt. Wszystkim uczestnikom na czas trwania kursu wypożyczam sprzęt do pracy z końmi (kantary sznurkowe, liny, sticki).

Zapisy przyjmujemy do dnia 8 października 2010.

Zapraszamy!

Kontakt: Monika Damec, tel: 0601963146, www.zrozumieckonie.pl