Strona Główna > Relacje ze szkolen

Szkolenie z fizjoterapii koni z Lee Hollen

ABig ANormal ASmall

dodano: 06.07.2011


500-ff1ac540df1a15770e285e9146743134-pro hibico bono - logo 2

W dniach 31 maja - 5 czerwca w Kuźni Nowowiejskiej pod Warszawą odbyło się szkolenie z fizjoterapii koni z Lee Hollen.Tradycyjnie szkolenie było podzielone na trzy kolejne stopnie "wtajemniczenia". Ze względu na niewielką ilość uczestników było to niezwykle kameralne spotkanie, co jednak nie wpłynęło w żaden sposób negatywnie na jego poziom, przeciwnie, nauka szła prawie indywidualnym trybem. Dwie uczestniczki przywiozły swoje konie. Atmosfera w Kuźni Nowowiejskiej była niezwykle sprzyjająca dla naszej pracy. Podczas trzeciego poziomu odwiedził nas i przyglądał się naszej pracy Trener Wojciech Mickunas.

Kiedy pracujemy z fachowcami tego pokroju, co Lee otwierają się przed nami nowe światy. Każdy, kto pracuje z końmi docenia teoretycznie rolę aparatu ruchu w tej pracy. Niektórzy z nas wiedzą co nieco o mięśniach, ścięgnach, więzadłach, stawach, kopytach itd. Inni mają choć trochę wyrobione zdanie na temat, jak pracą treningową z końmi można na te części ich ciała wpływać. Jednak kiedy patrzymy na pracę Lee, zagłębiając się jednocześnie w tajniki końskiej anatomii - otwiera się przed nami kosmos. To naprawdę niezwykłe jak dużo możemy zrobić dla konia stosując fizjoterapeutyczne metody - masaż, streczing , terapeutyczne metody treningowe. Najwięcej jednak możemy zrobić dla naszego konia zdobywając dogłębną wiedzę jak koń działa. Wtedy naprawdę będziemy wiedzieli co robimy, zanim jeszcze wsiądziemy mu na grzbiet i zaczniemy stawiać wymagania...

 Lista komentarzy
Nick: azjofanka
Data: 13.07.2011
Miałam wielkie szczęście uczestniczyć w tym WYDARZENIU. Dla mnie miało ono wagę wielkich liter. Dużo wiedzy i praktyki (było ciężko) oraz wspaniali otwarci ludzie. Od tego szkolenia odkrywam znaczenie słów ŚWIADOME JEŹDZIECTWO.