Czytaj więcej w tym dziale

Strona Główna > Kalendarium

szkolenie jeździeckie z Karin Blignault

ABig ANormal ASmall


Data wydarzenia: 12-14.06.2012
Miejsce wydarzenia: ośrodek jeździecki MAR-ROM w Wałsnowie


Trenerradzi

Szkolenie, organizowane przez Wydawnictwo Świadome Jeździectwo i Sekcję Jeździecką MAR-ROM, odbędzie się w dn. 12-14 czerwca 2012 r. w ośrodku jeździeckim MAR-ROM w Wałsnowie.Informacje szczegółowe i zapisy na stronie wydawnictwa Świadome Jeździectwo w zakładce Szkolenia: http://www.swiadomejezdziectwo.pl/szkolenie,27,.htm


O prowadzącym

Karin Blignault urodziła się i mieszka w Cape Town w RPA. Przygodę z jeździectwem rozpoczęła w wieku 22 lat. Trenowała pod okiem wielu znakomitych szkoleniowców (m.in. Mariette Withages, Wolfgang Niggli, Wolfgang Michealis, Kalman de Jurinac,  Christoph Hess, Peter Holler, Rolf Beutler-Bathand), dzięki którym odnosiła sukcesy w wielu dyscyplinach jeździeckich: skokach, WKKW i ujeżdżeniu. Dziś startuje w zawodach ujeżdżeniowych na poziomie międzynarodowym, prowadzi szkolenia jeździeckie na całym świecie (od poziomu rekreacyjnego do olimpijskiego) i seminaria dotyczące prawidłowej mechaniki ruchu konia i jeźdźca.

W Uniwersytecie Stellenbosch Karin ukończyła terapię zajęciową z dyplomem z zakresu edukacji dzieci z problemami w nauce a następnie w londyńskim Bobath Centre podjęła studia nad terapią bazującą na rozwoju układu nerwowego (NTD), po których zaczęła wykładać zagadnienia rozwoju percepcji wizualnej i teorii nauczania. Dzięki temu zdobyła dużą wiedzę na temat związków pomiędzy technikami komunikacji i ułatwianiem ruchu u dzieci niepełnosprawnych a także kluczowymi koncepcjami w jeździectwie klasycznym. Badania nad tymi powiązaniami, w których połączyła wiedzę z zakresu anatomii i neurologii oraz wysokie umiejętności jeździeckie i zrozumienie zachowań koni pozwoliło Karin zrozumieć, dlaczego metody klasyczne szkoleniowe są skuteczne.