Strona Główna > Kursy, obozy

Szkolenie RWYM D O'Reilly

ABig ANormal ASmall


Data wydarzenia: 19-20.11.2012


500-528c7115c8f4e0826294ced9a6a83955-Denise 508x508

Nowatorskie podejście do jeździectwa oraz dwudziestopięcioletnie wnikliwe badania Mary Wanless, doprowadziły do stworzenia koncepcji „Ride with your Mind”. W oparciu o wiedzę m.in. z fizyki, psychologii, sztuk walki, tańca i anatomii, Mary Wanless rozwinęła wyjątkowe zrozumienie fizycznej i psychologicznej relacji, jaka zachodzi pomiędzy koniem a jeźdźcem. W rezultacie powstała jedyna w swoim rodzaju i niezwykle efektywna metoda nauczania jazdy konnej. Pod wieloma względami stanowi ona kontynuację (lecz na głębszym poziomie) metod nauczania takich pionierskich nauczycieli, jak Sally Swift.  

Informacje o metodzie znajdziesz w książce pt. "RWYM Świadoma jazda konna".

Metoda „Ride with your Mind” pozwala każdemu jeźdźcowi zorganizować umysł i ciało w taki sposób, jak to robią jeźdźcy postrzegani jako “utalentowani”. Podczas zajęć tajniki umiejętności jeździeckich są przekazywane krok po kroku w przyswajalnych dawkach. Ukierunkowane techniki nauczania zwiększają świadomość ciała jeźdźca i dzięki temu są bardzo skuteczne. Przy pomocy wizualizacji pomagają zrozumieć nie tylko, co jeździec ma zrobić, ale także jak ma to zrobić. Takie podejście pozwala zaobserwować szybki postęp w wyjątkowo krótkim czasie.

Sieć trenerów RWYM pozwala jeźdźcom doświadczyć radości uczenia się w odkrywczym i nie oceniającym środowisku, dającym wsparcie dzięki całościowemu podejściu. Zachęcamy jeźdźców, by rozwijali świadomość własnego ciała i relacji z koniem i sami odkrywali to, co przekłada się na skuteczne działanie. Propagujemy zasady jeździectwa klasycznego, upewniając się, że jazda nacechowana jest empatią i prowadzona w sposób dla koni zrozumiały, zgodnie z filozofią propagującą dobro konia.

Więcej informacji na temat metody RWYM na stronie (po angielsku): http://www.mary-wanless.com/

Szkolenia obecnie organizowane są w jednym z dwóch formatów. Wszystkie zajęcia prowadzone są w języku angielskim, które na bieżąco tłumaczymy na język polski.

 Format warsztatowy (W):

 Uczestnicy: max. 6 jeźdźców

 Godz. 8.00 – 12.30 blok indywidualnych 45 min. lekcji, filmowanych kamerą (fragmenty).

Godz. 12.30 – 13.30 przerwa na obiad

Godz. 13.30 – 15.00 grupowy warsztat “na sucho” bez koni (analiza nagrań z porannych lekcji, teoria, ćwiczenia pomocnicze)

Godz. 15.00 – 17.00 bloki 40 min. zajęć w parach w celu przećwiczenia materiału z porannych jazd

Format sesji indywidualnych (SI): 

Uczestnicy: max. 6 jeźdźców

Godz. 8.00 – 13.00 blok trzech indywidualnych sesji z instruktorem (1godz. 20 min. dla każdego uczestnika), na którą składa się ok godzinna jazda i bezpośrednio po niej analiza nagrań fragmentów wcześniejszej jazdy oraz teoria i ćwiczenia pomocnicze dla konkretnego jeźdźca. Zajęcia rozpoczynają się o godz.: 8.00, 9.20 i 10.40.

Godz. 12.00 – 13.00 przerwa na obiad

Godz. 13.00 – 17.00 blok trzech indywidualnych sesji z instruktorem (1godz. 20 min. dla każdego uczestnika), na którą składa się ok godzinna jazda i bezpośrednio po niej analiza nagrań fragmentów wcześniejszej jazdy oraz teoria i ćwiczenia pomocnicze dla konkretnego jeźdźca. Zajęcia rozpoczynają się o godz.: 13.00, 14.20 i 15.40.

 Zdjęcia