Strona Główna > Kursy, obozy

Seminarium z Gerdem Heuschmannem

ABig ANormal ASmall


500-1788b1c26506a996941c7bcecd5bd1e9-heuschmann60

Seminarium jeździeckie z Gerdem Heuschmannem autorem książek: "W poszukiwaniu równowagi", "Gdyby konie mogły krzyczeć", "Nos do przodu".Podczas seminarium poruszane będą następujące tematy:

 
Techniki treningu konia w aspekcie jego biomechaniki
 
Ćwiczenia równoważące pod jeźdźcem, angażujące pracę zadu i unoszące grzbiet konia
 
Istotne wskaźniki stopnia przygotowania konia do wyznaczonych zadań: etapy pracy z koniem
 
Biomechanika ruchu konia i problemy współczesnego sportu wyczynowego
 
Trening i użytkowanie koni w zaawansowanym ujeżdżeniu i skokach
 
Problem rollkuru, ganaszowania i innych technik siłowych stosowanych w szkoleniu
 
Jeździectwo najbliższej przyszłości: mentalność jeźdźców, trenerów, działaczy i sędziów
 
Pogoń za wynikami i skomercjalizowanie sportu
 
Koszt uczestnictwa (850 zł dla jeźdźców z koniem i 250 zł dla słuchaczy) obejmuje dwa obiady.
Szczegóły i zapisy na stronie Wydawnictwa Świadome Jeździectwo.
 
Seminarium rozpocznie się od wykładu o podstawach biomechaniki (równowaga pozioma), biomechanice szczegółowej (równowaga pionowa, zagadnienia kontaktu, przesunięcia środka ciężkości), po którym Gerd Heuschmann pokaże pracę z 2-3 jeźdźcami na ujeżdżalni.
 
Drugiego dnia odbędzie się praca z sześcioma jeźdźcami na ujeżdżalni.
 
 
Harmonogram:
 
 
 
czwartek, 08 listopada
 
do godz. 8.00 przed wykładem odbędzie się rejestracja słuchaczy
 
8.30 - 13.00 Wykład
 
13.00 - 14.30 Przerwa obiadowa
 
14.30 - 17.30 2-3 sesje z jeźdźcami na ujeżdżalni
 
 
 
piątek, 09 listopada
 
9.30 - 13.00 Trzy sesje z jeźdźcami na ujeżdżalni
 
13.00 - 14.30 Przerwa obiadowa
 
14.30 -  17.30 Trzy sesje z jeźdźcami na ujeżdżalni
 
17.30 Dyskusja
 
 
 
Harmonogram może ulec zmianie.
 
Dr nauk weterynaryjnych Gerd Heuschmann (ur. w 1957 r.) zaraz po maturze odbył pod kierunkiem Martina Zorna w Państwowym Ośrodku Szkolenia WKKW w Ansbach szkolenie w specjalizacji jeździectwo,a następnie pod kierunkiem Wolfganga Hölzla szkolenie w specjalizacji jeździectwo w Niemieckiej Szkole Jazdy w Warendorfie, uhonorowane odznaczeniem im. Stensbecka.
 
W 1986 r. ukończył medycynę weterynaryjną w Uniwersytecie Ludwiga Maximiliana w Monachium, po czym pracował jako asystent w tamtejszej Klinice Chirurgii Zwierząt i otworzył przewód doktorski. Do 1998 r. prowadził praktykę weterynaryjną, po czym rozpoczął pracę jako szkoleniowiec w Niemieckiej Szkole Jazdy w Warendorfie (FN). Opracował tam Funkcjonalną anatomię konia wierzchowego, ktora stała się nową koncepcja przedmiotu Zagadnienia weterynaryjne dla studentów i absolwentów kierunku o specjalizacji jeździectwo.
 
W kolejnym roku wygłosił pierwsze referaty za granicą i opublikował książkę Finger in der Wunde (wydanie polskie: Gdyby konie mogły krzyczeć, Akademia Jeździecka, Warszawa 2007), która została przetłumaczona na 14 języków i sprzedana w ponad 50 000 egzemplarzy.
 
W 2008 r. opublikował film DVD Stimmen der Pferde (Głosy koni), zawierający unikatową trójwymiarową animację demonstrującą ruch konia przy różnych ustawieniach głowy i szyi. W kolejnym roku ukazała się jego książka dla młodzieży Mein Pferd hat die Nase vorn (dosłownie: „mój koń ma nos z przodu”, czyli jest prawidłowo ustawiony, w przenośni: „mój koń wygrywa”; wydanie polskie Nos do przodu, Akadamia Jeździecka, Warszawa 2012).
 
Jest autorem listu otwartego do FEI, w którym sprzeciwia się traktowaniu koni sportowych w sposób niezgodny z ich naturą.
 
Gerd Heuschmann prowadzi warsztaty i wykłady na całym świecie (bywa regularnie w Polsce) oraz tworzy jeździecką bazę treningową w Europie. W ten sposób wspiera propagowanie sprawdzonych, klasycznych zasad szkoleniowych.
 


Zdjęcia


Lista komentarzy
Nick: Agata
Data: 09.10.2012
http://swiadomejezdziectwo.pl/szkolenie,34,.htm Tu jest napisane że koszt uczestnictwa z konie m wynosi 450zł. To jaki w końcu jest koszt seminarium?
Nick: Katarzyna Kulikowska
Data: 05.10.2012
od dwóch lat! :)
Nick: Wojciech Mickunas
Data: 03.10.2012
Gerd od roku jest członkiem Stowarzyszenia Pro Hipico Bono .