Strona Główna > Pro Hipico Bono > O Stowarzyszeniu

Pro Hipico Bono w 2013 roku

ABig ANormal ASmall

dodano: 24.11.2012


500-68d2f18319f58afb085b1154c822680e-phb-logo

Pierwszy weekend listopada oznaczał dla Zarządu Pro Hipico Bono spotkanie, mimo daty lekko tylko hubertusowe, za to przede wszystkim pracowite! Przez dwa dni w gościnnych progach SO Sieraków analizowane były wnioski z dotychczasowych doświadczeń i precyzowane były plany na przyszłość. Drodzy członkowie i sympatycy Pro Hipico Bono, zakładamy, że zgodnie z zachętą na facebooku kalendarze na przyszły rok macie już gotowe, więc teraz pióra w dłoń i notujcie!Przede wszystkim rusza Uniwersytet Pro Hipico Bono! Rynek szkoleń jeździeckich ładnie się rozwija i oferuje coraz więcej ciekawych, mądrych, inspirujących wydarzeń. Brak jest natomiast ciągłości edukacji i przełożenia teorii na praktykę. Uniwersytet Pro Hipico Bono to inicjatywa, która wypełni tę lukę. Dzięki cykliczności zajęć, w ramach której jedne sesje wynikać będą logicznie z drugich, uczestnicy dostaną możliwość rozwijania swoich umiejętności po okiem dobranych przez PHB trenerów.

Zapraszamy osoby posiadające już jakieś doświadczenie jeździeckie i chcące je konsekwentnie doskonalić. Pierwsza sesja już w lutym! Tytuł brzmi „Poznaj siebie i swojego konia”, w trakcie trzech dni sesji przedstawione zostaną zagadnienia związane z anatomią i psychologią konia, psychologią człowieka, behawioryzmem konia (w tym wyjaśnienie nieporozumień związanych z kwestią dominacji).

1 sesja 1-3.02.2013 „Poznaj siebie i swojego konia”
2 sesja 5-7.04.2013 „Jak mówić żeby konie słuchały, jak słuchać żeby konie mówiły – dialog zamiast monologu.”
3 sesja 24-26.05 2013 temat wkrótce
4 sesja 5-7.07 2013 temat wkrótce
5 sesja: warsztaty podsumowujące rok zajęć 2-11.08.2013

Uniwersytet Pro Hipico Bono stworzony został przede wszystkim z myślą o stałej grupie utworzonej z osób planujących udział w całym rocznym cyklu zajęć, natomiast w miarę możliwości zajęcia będą dostępne też dla wolnych słuchaczy. Niedługo przedstawimy więcej szczegółów i udostępnimy formularze zgłoszeń. Zapraszamy!

Ponadto wzorem zeszłego roku zapraszamy całe rodziny na warsztaty letnie 13-21.08.2013. Młodzież będzie szkolić się jeździecko, natomiast dorośli i inni nie „zakonieni” członkowie rodziny będą mogli korzystać z bogatej letniej oferty Sierakowa i okolic. Zapraszamy tych, którzy już w zeszłym roku sprawdzili ile radości daje ta formuła i nowych chętnych.
Szykujemy też letnie warsztaty dla dzieci - datę i szczegóły podamy wkrótce.

Tegoroczna konferencja jubileuszowa wzbudziła wśród uczestników entuzjazm i żądania kolejnych edycji. Takie żądania to dla nas sama przyjemność :) Będziemy więc co roku na przełomie września i października organizować konferencję Pro Hipico Bono. W 2013 roku zapraszamy Was w pierwszy weekend października (4-6.10).

Rok zwieńczymy w jesienny weekend 25-27.10 hubertusem Pro Hipico Bono. Będzie tradycyjnie, a przede wszystkim w duchu Pro Hipico Bono, z szacunkiem dla koni, żeby ta impreza była przyjemnością nie tylko dla ludzi.

Stosowne informacje dotyczące każdej imprezy będą pojawiać się na hipologii i na naszym profilu na facebooku. Zapraszamy do uczestnictwa, komentowania, przesyłania własnych propozycji i pomysłów.Lista komentarzy
Nick: Cejloniara
Data: 27.12.2012
Czy szkolenia PHB będą organizowane tylko w ramach uniwersytetu?
Nick: arabiansaneta
Data: 29.11.2012
Tylko dlaczego to wszystko zawsze w Sierakowie? Mieszkańcy Polski Wschodniej są pokrzywdzeni, bo dochodzą dodatkowe koszty dojazdu. Janów Podlaski też ma bazę - konie, hotel i halę.
Nick: arabiansaneta
Data: 29.11.2012
Tylko dlaczego to wszystko zawsze w Sierakowie? Mieszkańcy Polski Wschodniej są pokrzywdzeni, bo dochodzą dodatkowe koszty dojazdu. Janów Podlaski też ma bazę - konie, hotel i halę.