Strona Główna > Uniwersytet PHB

Otwieramy Uniwersytet PRO HIPICO BONO!

ABig ANormal ASmall


500-9e1446305dab7806005ea7eaf3c29c04-500-68d2f18319f58afb085b1154c822680e-phb-logo[1]

Stowarzyszenie Hipologiczne Pro Hipico Bono zaprasza na Uniwersytet! Od „koń jaki jest każdy widzi” po „Jazda konna? Prosta sprawa - siadasz na konia i jedziesz” - każdy z nas słyszał takie lub podobne hasła, a wszyscy wiemy, że to wcale nie takie proste.Zgłoszenia i pytania wysyłajcie na adres uniwersytet@hipologia.pl

 

Od „koń jaki jest każdy widzi” po „Jazda konna? Prosta sprawa - siadasz na konia i jedziesz” - każdy z nas słyszał takie lub podobne hasła, a wszyscy wiemy, że to wcale nie takie proste. 

Jak więc uniknąć frustracji i rozczarowań? Tylko jednym sposobem: przyswajając niezbędną wiedzę i umiejętności.

 

A gdzie się tego spokojnie i konsekwentnie nauczyć?

Na szczęście PRO HIPICO BONO rusza z długoterminową inicjatywą, która pozwoli lepiej zrozumieć konie i jazdę konną.
 

Otwieramy UNIWERSYTET PRO HIPICO BONO!


Dlaczego akurat „Uniwersytet”?

Uniwersytet Pro Hipico Bono nazywa się właśnie tak, ponieważ w miejsce pojedynczych, oderwanych od siebie szkoleń, proponujemy serię zajęć ułożonych w logiczny ciąg. Stawiamy na przemyślany dobór tematów, które pozwolą uczestnikom systematycznie rozwijać swoje umiejętności i poszerzać podstawy teoretyczne.

Nazwa „Uniwersytet” bierze się też stąd, że na naszych zajęciach przekazywać będziemy wiedzę opartą na solidnych naukowych podstawach.

Zajęcia na Uniwersytecie Pro Hipico Bono ułożone są w semestry. Każdy semestr składa się z kilku (co najmniej czterech) sesji weekendowych oraz bardziej praktycznego 10-dniowego zjazdu o charakterze warsztatów. Po ostatniej sesji weekendowej odbędzie się egzamin dla chętnych.

Każdy uczestnik otrzymuje indeks, w którym potwierdzana będzie obecność, a dla chętnych również wpisywane będą oceny. Dla najlepszych (przystępujących do egzaminu) – bonusy w postaci zniżek na kolejne zajęcia!

Na kolejnych sesjach kontynuowane będą tematy podstawowe i włączane kolejno nowe, poszerzające wiedzę i praktykę jeździecką. Ukończenie jednego semestru uprawnia do uczestnictwa w zajęciach kolejnego semestru, rozwijającego wiedzę i umiejętności zdobyte podczas semestru wcześniejszego.
 

Dla kogo jest Uniwersytet?

Na zajęcia Uniwersytetu zapraszamy wszystkich koniarzy, niezależnie od poziomu zaawansowania jeździeckiego i wybranej dyscypliny lub stylu. Skorzystają i właściciele jednego, ukochanego konia, i sportowcy, którzy gdzieś „utknęli”. Słowem - wszyscy, którzy czują, że coś nie gra, coś by można poprawić...

Na zajęciach teoretycznych Uniwersytetu skorzystają też osoby pracujące z końmi z ziemi. Będziemy skupiać się przede wszystkim na poprawie harmonii i porozumienia, a więc na uzyskaniu większej skuteczności bez przemocy.

Wydaje się wam pewnie, że nie da się poprowadzić zajęć dla wszystkich. Otóż da się – solidne podstawy mają takie samo znaczenie dla wszystkich koniarzy, i amatorów i sportowców. A im bardziej ktoś zaawansowany, tym większą ma świadomość, jak ogromnie są one ważne. Tym bardziej, gdy są to informacje oparte o solidne podstawy naukowe. Czytelnie przekazane przez naszych wykładowców, pozwolą wam dogłębnie zrozumieć mechanizmy rządzące treningiem i współpracą z koniem.
 

Co będzie na zajęciach?

- psychologia konia i treningu w wykładach i praktyce,
- biomechanika i fizjologia konia – jak to działa?
- psychologia jeźdźca – jak sobie poradzić z własną motywacją i dojść do właściwych relacji z koniem?
- jeździectwo klasyczne, naturalne, west i jeździectwo intuicyjne oraz inne.
- i inne potrzebne, a często pomijane lub niewystarczająco tłumaczone, zagadnienia.

Szczegóły dotyczące zajęć pierwszego semestru  juz wkrótce!
 

Co da uczestnictwo w zajęciach Uniwersytetu?

Solidną wiedzę teoretyczną opartą na naukowych podstawach, którą z pomocą wykładowców UPHB będziemy przekładać na praktyczne umiejętności, które pozwolą na harmonijny rozwój jeździecki z szacunkiem dla potrzeb i zrozumieniem zachowań konia. Przykładowe umiejętności:

- „czytanie” konia i rozmowa z nim,
- właściwe posługiwanie się pomocami jeździeckimi,
- poprawa dobrostanu konia w aktualnie posiadanych warunkach.

Uczestnicy otrzymają dyplom ukończenia semestru wraz z możliwością kontynuowania zajęć na Uniwersytecie.


Czy trzeba zapisać się na cały semestr, czy będzie można skorzystać z pojedynczych zajęć?

Niektóre z zajęć teoretycznych będą dostępne dla szerokiego grona wolnych słuchaczy, jednak pierwszeństwo mają osoby zapisane na cały semestr. O dostępności miejsc będziemy informować na bieżąco.


Ile to kosztuje?

Całkiem niedrogo. Uczestnictwo we wszystkich zajęciach na jednym zjeździe to koszt 190 złotych

Dodatkowo koszt pobytu w pałacu Stada Ogierów w Sierakowie (2 noclegi) oraz pełne wyżywienie (kolacja-śniadanie-obiad-kolacja-śniadanie-obiad) to 220 złotych. Miejsc w Pałacu nie wystarczy dla wszystkich, natomiast liczne pensjonaty w okolicy oferują niższe ceny.