Strona Główna > Kalendarium

Kurs Ecole de Légèreté

ABig ANormal ASmall


Data wydarzenia: 25-28.04.2013
Miejsce wydarzenia: SKJ Bajardo (mazowieckie)


500-7677ab21d2561d39f3a0a3508d081795-veronica

Kurs Ecole de Légèreté - szkoły ujeżdżenia klasycznego Philippe'a Karla (www.philippe-karl.com)Kurs poprowadzi Veronika Bühn – niemiecka instruktorka Ecole de Légèreté (www.prohorse.org)

 

25.04 wieczorem - rozpoczęcie kursu od wykładu wprowadzającego.

26-27-28.04 sesje praktyczne z końmi plus wykłady teoretyczne wieczorami w piątek i sobotę.

Kurs będzie prowadzony przez Veronikę w języku angielskim. Wszystkie zajęcia praktycznie i wykłady będą tłumaczone.

 

KOSZTY

Uczestnictwo jako jeździec: 1100zł za całość (+ 40zł za dobę - opłata za boks dla konia)

Uczestnictwo jako obserwator: 350zł za całość

ZAPISY

Szczegółowe informacje i rezerwacje miejsca na kursie:

Organizator: Monika Damec, monika@zrozumieckonie.pl, tel. 601963146

 

Zapraszamy wszystkich szukających w pracy z końmi większej harmonii i lekkości niezależnie od uprawianej na co dzień dyscypliny. Ecole de Légèreté – Szkoła Lekkości założona przez Philippe Karla uczy w sposób zgodny z anatomią, psychologią i biomechaniką ruchu koni, co pozwala osiągnąć najwyższy poziom ujeżdżenia również z mniej utalentowanymi końmi o przeciętnych predyspozycjach ruchowych i pokrojowych.

Philippe Karl zgłębiający od ponad 40 lat nauki dawnych klasyków (13 lat jako jeździec Cadre Noir w Samur) jest zdecydowanym przeciwnikiem rollkuru, czarnych wodzy, wypinaczy, mocnej ręki, ciasno zapinanych nachrapników i wszystkiego, co krępuje ciało i naturalny ruch konia.

Kurs adresowany jest nie tylko do jeźdźców kochających ujeżdżenie i specjalizujących się w tej dziedzinie. Zapraszamy jeźdźców i konie na każdym poziomie zaawansowania, również osoby początkujące (trzymające się pewnie w siodle w stępie, kłusie i galopie). Można również przyjechać z młodym niedoświadczonym koniem – takim który jest co najmniej na etapie pracy pod siodłem w stępie i kłusie, nie musi jeszcze galopować pod jeźdźcem. Aby uczestniczyć w kursie z koniem nie trzeba umieć nic „specjalnego”, nie trzeba być z założenia jeźdźcem ujeżdżeniowym. Jeśli jeździcie rekreacyjnie i zawsze chcieliście doszkalać się w bardziej technicznej jeździe, a nie mieliście odwagi spróbować treningu ujeżdżeniowego, to może być kurs właśnie dla Was. Veronika jest bardzo „przyjaznym” trenerem, o „nieograniczonej cierpliwości”, doświadczonym w pracy z osobami na różnych poziomach zaawansowania. Potrafi ośmielić i rozluźnić tych którzy są spięci i uczy każdego na poziomie, którego potrzebuje on w danym momencie.

Kurs może być dla Was pomocny przy koniach chowających się za wędzidło, uciekających z głową do góry, napierających na wędzidło, mających problem z równowagą, elastycznością itd. Veronika będzie Wam w stanie pomóc m.in. w tego typu zagadnieniach.

Kurs obejmuje podstawową pracę Szkoły Legerete:

Wykłady teoretyczne będą poruszały m.in. następujące zagadnienia: Co jest tak naprawdę „klasyczne” w szkoleniu koni. Pysk konia jako klucz do komunikacji z nim. Sposoby oddziaływania ręką zależne od typu dosiadanego przez nas konia. Podstawy szkolenia – droga do równowagi, rozluźnienia i lekkości.

Podczas sesji praktycznych każdy koń i jeździec będą odbywać trening indywidualny z Veroniką (45minutowe sesje) - praca na zwykłym wędzidle pojedynczo lub podwójnie łamanym. Praca zaczyna się od poznania konia i jeźdźca, ich poziomu umiejętności i ustalenia założeń i celów na 3 kolejne dni pracy. Określenie jakiego typu jest to koń i jak jeżdżąc na nim używać rąk/wodzy w bardziej świadomy i precyzyjny sposób, by pomóc koniowi zrozumieć nasze oczekiwania. Rozpoczniemy od pracy na wędzidle z ziemi, by lepiej poczuć pysk konia i uzyskać jego większe rozluźnienie pyska i szyi oraz akceptację dla naszej ręki.

Klikając na poniższe linki do YouTuba możecie obejrzeć kilka „obrazów” Ecole de Legerete.

Zapraszamy też do zakupu czerwcowego numeru Konia Polskiego w którym ukazał się artykuł o Phlippe Karlu i jego szkole.

http://www.youtube.com/watch?v=IMi4aKMh7eo&feature=related - z łaciatym, czyli srokatym :-) koniem występuje Veronika

http://www.youtube.com/watch?v=sA8bmMeUyZ0

http://www.youtube.com/watch?v=RgU5fxcmQno&feature=relmfu

http://www.youtube.com/watch?v=tPBET2Nb5Pk