Strona Główna > Uniwersytet PHB

Rusza nabór na pierwszy rok Uniwersytetu PHB!

ABig ANormal ASmall


500-0bb08b9765cf9a08cb786c3dab63e75f-DSCN9500

Od „koń jaki jest każdy widzi” po „Jazda konna? Prosta sprawa - siadasz na konia i jedziesz” - każdy z nas słyszał takie lub podobne hasła, a wszyscy wiemy, że to wcale nie takie proste. A gdzie się tego nauczyć?STOWARZYSZENIE HIPOLOGICZNE PRO HIPICO BONO realizuje projekt który pozwoli lepiej zrozumieć konie i jazdę konną.

Ogłaszamy nabór na pierwszy rok UNIWERSYTETU PRO HIPICO BONO!

Dlaczego akurat Uniwersytet Pro Hipico Bono?

Uniwersytet Pro Hipico Bono dlatego, ponieważ w miejsce pojedynczych, oderwanych od siebie szkoleń, proponujemy serię zajęć ułożonych w logiczny ciąg. Stawiamy na przemyślany dobór tematów, które pozwolą uczestnikom systematycznie rozwijać swoje umiejętności i poszerzać podstawy teoretyczne.

Zajęcia na Uniwersytecie Pro Hipico Bono składają się z czterech sesji weekendowych oraz 10 – dniowego letniego warsztatu. Podczas wrześniowej, corocznej konferencji naukowej przeprowadzamy egzamin z całości materiału. Dla najlepszych – bonusy w postaci zniżek na kolejne zajęcia!

Każdy uczestnik otrzymuje indeks, w którym potwierdzana będzie obecność, a dla chętnych również wpisywane będą oceny. Ukończenie jednego roku uprawnia do uczestnictwa w zajęciach kolejnego.

Dla kogo jest Uniwersytet?

Na zajęcia Uniwersytetu zapraszamy wszystkich, niezależnie od poziomu zaawansowania jeździeckiego i wybranej dyscypliny lub stylu.

Skorzystają i właściciele „tego jednego” konia, i sportowcy, którzy gdzieś „utknęli”, właściciele i pracownicy stajni i ośrodków jeździeckich. Słowem – wszyscy, którzy chcieliby się więcej dowiedzieć, więcej umieć.

Będziemy skupiać się przede wszystkim na poprawie porozumienia, a więc na uzyskaniu większej skuteczności. Informacje czytelnie przekazane przez naszych wykładowców, pozwolą wam zrozumieć mechanizmy rządzące współpracą z koniem.

 Co będzie na zajęciach?

- psychologia konia w wykładach i praktyce,

- biomechanika i fizjologia konia – jak to działa?

- fizjoterapia konia – przed i po zajęciach, także poza zajęciami,

- psychologia jeźdźca – jak sobie poradzić z własną motywacją i dojść do właściwych relacji z koniem?

- sprawność jeździecka, fizjoterapia jeźdźca,

- jeździectwo klasyczne, naturalne, west i jeździectwo współczesne oraz inne.

- inne potrzebne tematy, często pomijane lub niewystarczająco tłumaczone, np. dobrostan, pielęgnacja kopyt, komunikacja międzygatunkowa, itd.

Co da uczestnictwo w zajęciach Uniwersytetu?

Solidną wiedzę, która pozwoli na harmonijny rozwój jeździecki ze zrozumieniem zachowań konia.

Przykładowe korzyści z zajęć Uniwersytetu Pro Hipico Bono:

- „czytanie” konia i umiejętność rozmowy z nim,

- poprawa dobrostanu konia w istniejących warunkach,

- świadome posługiwanie się pomocami jeździeckimi,

- umiejętność poprawy własnej sprawności jeździeckiej,

- psychologia człowieka, jako przewodnika konia,

Uczestnicy otrzymają dyplom ukończenia pierwszego roku UPHB oraz możliwość kontynuowania zajęć na Uniwersytecie.

Ile to kosztuje?

Uczestnictwo we wszystkich zajęciach na jednym zjeździe to koszt 230 złotych! Członkowie PHB 200 złotych.

Dla osób, które wpłacą jednorazowo za koszty zajęć na 4 zjazdach - zniżka: 840 zł!

Dodatkowo:

Koszty wyżywienia (pełne wyżywienie zwyczajne lub wegetariańskie) to 120 złotych za komplet 6 posiłków, koszty pobytu (zależnie od miejsca to od 25 do 60 PLN za nocleg – w miarę możliwości noclegi w Stadzie Ogierów w Sierakowie, pozostałe w zaprzyjaźnionym ośrodku lub agroturystyce w Sierakowie.).

Jeśli więc chcesz:

- lepiej poznać konia i mechanizmy, które nim kierują,

- lepiej poznać siebie jako jeźdźca,

- dowiedzieć się, jak koń odbiera ciebie i twoje zachowania,

- poznać istotę szkolenia koni,

- osiągnąć porozumienie i harmonię z koniem,

Uniwersytet Pro Hipico Bono jest właśnie dla Ciebie. Pierwsza sesja już w dniach 14-16 marca 2014 r.,

Kolejne zjazdy:

2) 25-27.04.14Zdjęcia


Lista komentarzy
Nick: cish
Data: 07.03.2014
Witam, Jadę na zjazdy z Pyrzyc mam 6 wolnych miejsc czy jest ktoś zaintersowany ? Proszę pisać na maila cishkowa@o2.pl Pozdrawiam
Nick: Paulina
Data: 12.02.2014
A czy można zapisać się na pierwszy wykład nie zobowiązując się do zapisów na kolejne? od której planowane jest rozpoczęcie zajęć w piątek?
Nick: Cezary Szamreta
Data: 17.01.2014
Droga Aniu W., zajęcia letnie są utrwaleniem, powtórką zajęć z czterech kolejnych zjazdów. Nie można uznać, że zjazdy da się zastąpić warsztatami. Osoby, które były na warsztatach zdały wprawdzie egzaminy nieco lepiej od pozostałych, ale: - warsztaty nie są obowiązkowym elementem programu dla studentów i słuchaczy, - warsztaty na pierwszym roku nieco wyprzedzają program, gdyż przekładają teorię na praktykę, co i tak nadejdzie dla wszystkich na roku drugim i trzecim (ale jak wiadomo, koniarze nie są cierpliwi), - na warsztatach pojawiają się oprócz zajęć praktycznych nowe wykłady, są one uzupełnieniem i rozszerzeniem programu dla zainteresowanych i bardziej zaangażowanych. Podsumowując - można (jeśli będą miejsca) przyjechać tylko na Warsztaty, jednak same Warsztaty Letni UPHB nie uprawniają do zaliczenia roku.
Nick: Ania W.
Data: 15.01.2014
Czy dobrze rozumiem, że kto nie ma możliwości wziąć udziału w ciągu roku akademickiego (jak studenci), może nadrobić całość podczas letnich warsztatów i mieć zaliczony rok? Czy jest jakaś formalna różnica pomiędzy obecnością na 4 zjazdach, a uczestnictwem w letnich warsztatach?
Nick: Magda Stankiewicz
Data: 11.01.2014
Super sprawa :) Szkoda, że drugi zjazd pokrywa się z Mistrzostwami Kraju w Jeździe bez Ogłowia na wrocławskich Partynicach :/ http://www.hipologia.pl/news/show/id/678