Strona Główna > Relacje ze szkolen

Odpoczywam właśnie po 1 zjeździe Uniwersytetu Pro Hipico Bono.

ABig ANormal ASmall

dodano: 23.03.2015


500-6c70412929af31f29213ae693977b6ef-IMG_9117

Wspaniałe, choć wymagające wysiłku i zaangażowania trzy dni spędzone w Stadzie Ogierów w Sierakowie. Zamek, gdzie odbywały się wykłady dla Pierwszego Roku, stanowił wspaniałą, niecodzienną oprawę dla wiedzy jaka została nam przekazana, a wykładowcy to osoby charyzmatyczne i zdecydowanie obalające niejeden mit dotyczący koni i jeździectwa. Psychologia - początkowo dezorientująca, na prostym przykładzie ćwiczeń w parach uświadomiła nam jak trudne jest wspólne działanie, kiedy nasze możliwości percepcji i ruchu są ograniczone i jak ważne jest wypracowanie zrozumiałego, prostego i efektywnego systemu komunikacji.

Znaczne wyzwanie dla dwojga ludzi, a dla człowieka i konia??? 

 

Ciepły i relaksujący wykład „Anatomia jeźdźca” Danuty Cyrson pokazał mi, ile szkodliwych, często sprzecznych komunikatów odnośnie własnej postawy, dosiadu, ułożenia nóg i głowy otrzymałam od swoich trenerów, właściwie cieszę się, że ciągle żyję i mogę zadbać o swoja postawę tak, żeby była komfortowa i dla mnie i dla konia.

O wykładzie Pani Doroty Bogusz boję się pisać, bo miałabym problem z zakończeniem. Temat kopyt pasjonuje mnie nie od dziś i marzę, że kiedyś nabędę przynajmniej część wiedzy i umiejętności tej doskonałej specjalistki.

Anatomia: temat kości, można by pomyśleć - nie do przejścia, przedstawiona została szczegółowo w sposób tak lekki i z poczuciem humoru, że żałowałam zakończenia zajęć.

Natomiast wykłady Mikołaja Chełkowskiego to dość specyficznie podany:) rajd po historii jeździectwa w czasie i przestrzeni, od starożytności po czasy współczesne, od Grecji, poprzez Włochy, Francję, Hiszpanię, Austrię do Polski oczywiście:) i wbrew mojej niechęci do historii pozostawiają ślad w głowie:)

 

Zdecydowanie jest to miejsce dla osób, które chcą pogłębić wiedzę o jeździectwie a zdobyte wiadomości wdrażać w życie.

 

Zdecydowanie jest to miejsce dla mnie :)

 

Izabela JudekZdjęcia


Lista komentarzy
Nick: Cezary
Data: 24.03.2015
wg przyjaciół z Muzeum Opalińskich - jest ok, nie wynieśliśmy żadnego eksponatu, nikt w trumnie nie spał, serdecznie zapraszają na następny zjazd
Nick: Gosia
Data: 23.03.2015
Nowa sala w muzeum świetna, mam nadzieję, że niczego nie zdemolowaliśmy, to pozwolą znowu tam posiedzieć :)