Strona Główna > Kalendarium

Klasyka ze źródła- szkolenie z Patrice Franchet d'Espèrey

ABig ANormal ASmall


Data wydarzenia: 07-10.05.2015
Miejsce wydarzenia: Stadnina Koni Wiślany Zakątek


500-abb6338372597da409991894f17cb8f2-pobrane

Wyjątkowa okazja skorzystać z wiedzy i doświadczenia wybitnego praktyka i teoretyka, autora oryginalnej metody jazdy konnej, opartej o tradycję klasyki francuskiej i własne przemyślenia. Polecamy studentom Uniwersytetu Pro Hipico Bono i wszystkim ludziom pracującym z końmi. 

Pan Patrice Franchet d'Espèrey  jest teoretykiem i praktykiem jeździectwa tradycji francuskiej a w szczególności drugiej metody Francoisa Bauchera. Uczeń ostatniego wybitnego baucherysty René Bacharacha.

Wieloletni jeździec Cadre Noir w Saumur, spadkobierczyni tradycji szkoły francuskiej.

Patrice Franchet d'Espèrey od 1989r. był odpowiedzialny za Centrum Dokumentacji Narodowej Szkoły Jeździeckiej (École Nationale d’Eduitation).

Od 1972r. wykłada zagadnienia jeździectwa podstawowego i zaawansowanego (équitation savante), ma tytuł doktora nauk edukacyjnych, jest autorem wielu publikacji.

Stale poszukuje nowych efektywnych sposobów pracy z końmi.

W oparciu o 50-letnią praktykę i ogromną wiedzę opracował metodę jazdy konnej, którą nazwał „nowym jeździectwem francuskim” („nouvelle équitation à la francaise).

Jest to nowa oryginalna metoda oparta o wnikliwą analizę biomechaniki konia a szczególnie szyi i głowy, podejście pozbawione elementów jakiejkolwiek konfrontacji fizycznej i psychicznej.

Propozycja ta wpisuje się  w i kontynuuje podstawowe założenie Françoisa Robichona de La Guérinièra, autora „École de Cavalerie”, „biblii” jeździectwa klasycznego:

„Znajomość natury konia jest fundamentem sztuki jazdy konnej. Każdy jeździec powinien ją zgłębiać i uczynić podstawą swoich działań”.

Mikołaj Xeno Chełkowski

 

Organizator: Stadnina koni Wiślany Zakątek

http://wislanyzakatek.pl/szkolenie-reka-mistrza

Strona wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/357763064429579/